Trwają pracę nad aktualizacją strony

 

Bardzo proszę wszystkie osoby, które pisały do mnie e-maile w dniach 16-18 stycznia 2007, o powtórny kontakt - niestety z powodu problemów ze skrzynką e-mail utraciłem wszystkie wiadomości wysłane do mnie w tych dniach! Dziękuje!!

 

Tablica pamiątkowa XXX lat ZOMO Wrocław

(podziękowania dla Miśka666)

 

Zapraszam do zwiedzania mojej strony. Jej tematyka jest kontrowersyjna, gdyż oddziały ZOMO do dziś wzbudzają wiele emocji, a wachlarz ich jest od swojego rodzaju tęsknoty za czasami, gdy zomowcy pilnowali porządku, a na ulicach było bezpieczniej, aż po skrajną nienawiść gdyż wielu ludzi kojarzy Zmotoryzowane Odwody MO z komunistycznym aparatem represji. Spadkobiercy ZOMO - Oddziały Prewencji Policji po części odziedziczyły złą sławę jaką cieszyły oddziały ZOMO. Na tej stronie postaram się przybliżyć nieco sylwetkę tych dwóch formacji, pokazać ich bardziej ludzkie oblicze, o istnieniu którego wielu ludzi nie zdaję sobie sprawy - np. organizowanie przez medyków z ZOMO tzw. "białych niedziel" w mniejszych miejscowościach i wsiach, gdzie lekarze-zomowcy, udzielali ludziom wielu porad zdrowotnych, czy też fakt, że niektóre jednostki ZOMO opiekowały się domami dziecka, wykonując różnego rodzaju usługi na rzecz tych placówek - np. budowy placów zabaw. Chciałbym też obalić wiele mitów narosłych wokół ZOMO - np. powszechnie panującą opinię, że funkcjonariusze ZOMO przed akcją dostawali narkotyki.

Celem tej strony nie jest obrażenie czyichś uczuć, chciałbym pokazać, ze tam po tamtej stronie "barykady" także byli ludzie - za wszystkimi ludzkimi zaletami i wadami. Cała ta strona jest wykonana przy wielkim szacunku i ukłonie w stronę ludzi związanych z "Solidarnością".

!!!UWAGA!!!

Dopuszczalne jest aby teksty, fotografie, czy filmy były kopiowane niemniej jednak, gdyby ktoś z Szanownych Internautów, chciałby się posłużyć, którymś z tekstów w jakiejś pracy, lub zamieścić tekst, lub któryś z plików znajdujących się na tej stronie na swojej stronie www., bardzo prosiłbym o poinformowanie mnie o tym fakcie! E-mail do mnie - zomol@gazeta.pl Wszystkie teksty jakie znajdują się na stronie sam opracowałem - większość zdjęć jest także mojego autorstwa i bardzo bym chciał wiedzieć co się z nimi dalej dzieje.

Nie udało mi się dotrzeć do autorów wszystkich zdjęć znajdujących się na stronie. Jeżeli ktoś rozpozna Swoje materiały, bardzo proszę o kontakt na e-mail!!

Ty także możesz pomóc w tworzeniu tej strony, jeśli posiadasz jakieś ciekawe materiały - fotografie, filmy itp, lub chciałbyś zamieścić na stronie Swoją opinię, napisz na mój e-mail: zomol@gazeta.pl

made by zomol