Mam 20 lat, jestem studentem kierunku bez przyszłości na uczelni bez przyszłości :-) tj. politologii - specjalizacja dziennikarstwo i public relations, na niepublicznej uczelni. Chociaż - jak pewnie nietrudno się domyślić - w życiu nie chcę robić nic wspólnego z moimi studiami (kierunek wynika z zainteresowania współczesną najnowszą Polski i bieżącymi wydarzeniami w kraju) - gdy je skończę chciałbym przywdziać czarny mundur polowy i służyć dzielnie w Oddziale Prewencji Policji ;-)

    Urodziłem się w 1986 roku, moje dzieciństwo przypada na czasy kiedy zimą padał śnieg (choć na Śląsku szybko pokrywał się sadzą :-)) a latem świeciło słońce, uczniowie nie zakładali nauczycielom koszy na śmieci na głowę i ogólnie chyba reguły gry ówczesnego świata były bardziej przejrzyste. W chwili likwidacji Zmotoryzowanych Odwodów ZOMO i upadku komunizmu miałem 3 latka i bardziej od tego o czym mówiło się w telewizji, interesowały mnie autka - "resoraki" :-) - nie mogę więc do poprzedniego systemu i jego organów mieć jakiejś szczerej antypatii, a pewne zalety poprzedniej epoki - jak choćby bezpieczeństwo na ulicach - sprawiają, że minioną epoką darzę swojego rodzaju pozytywnym zainteresowaniem - co wcale nie oznacza, że nie dostrzegam jej wad i krzywd jakie wyrządziła ludziom.

    Kiedy miałem 13 lat - tj. w 1999 roku zacząłem interesować się Zmotoryzowanymi Odwodami MO, szukałem w domu książek na temat wydarzeń lat 80-tych oraz wcześniejszych dekad w Polsce. W nieco późniejszym czasie zainteresowały mnie także Oddziały Prewencji Policji. Upust swojemu "policyjnemu zainteresowaniu" daję kolekcjonując elementy umundurowania i wyposażenia MO i Policji, a także materiałów archiwalnych (literatury, fotografii) dotyczących Zmotoryzowanych Odwodów i Oddziałów Prewencji. Od 2005 roku jestem członkiem Policyjnego Klubu Kolekcjonera. Na stronie można obejrzeć zdjęcia przedstawiające część mojej kolekcji. Staram się brać udział w wydarzeniach dotyczących historii Policji - byłem uczestnikiem I-go Seminarium Kolekcjonerów Policyjnych odbywającego się w gmachu Komendy Głównej Policji oraz uczestniczyłem w akcji "Młodzi pamiętają" 12.12.2005 roku zorganizowaną przez Fundację Odpowiedzialności obywatelskiej. Wypowiadam się także na Internetowym Forum Policyjnym

    Nie ukrywam, że moje policyjne zainteresowanie wpływa na mój charakter i zajmuje mi większą część mojego wolnego czasu, ale oprócz tego próbuję swoich sił ćwicząc na siłowni (może pominę z jakim efektem :-)), lubię słuchać muzyki (każdej jaka mi wpadnie w ucho - szczególnie z lat 80-tych, a ostatnio bardzo polubiłem muzykę irlandzką), chciałbym także uczyć się tańca irlandzkiego.. choć także chętnie ćwiczyłbym sztuki walki, a na dodatek fajnie byłoby mieć dużo wolnego czasu :-). Niestety tydzień ma zaledwie 7 dni, a dzień tylko 24 godziny :-).

    To chyba tyle o mnie. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do zwiedzania witryny!!